Hakkımızda

Anasayfa/Hakkımızda
 • blank
 • blank
 • blank

Şirket Profili

Gerçek ihtiyaçları karşılayabilmek, değişimi yönetebilmek ve beklentilerin ötesinde çözümler sunabilmek ancak müşteriye yakın olmakla mümkündür. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimize, sektöre özgü çözümler sunabilmek için BİLTAŞ organizasyonunu sektörel yapılanma üzerine kurmuştur.

Marka bağımsız, anahtar teslimi bilişim çözümleri sunan Biltaş, farklı sektörlerdeki müşterilerine rekabet avantajı, operasyonel verimlilik, etkin iş modelleri ve katma değer sağlamaktadır.

Şirket olarak amacımız; Türkiye’de bilişim, özellikle yazılım alanında güvenilir çözümler üreten ve sağlayan şirket olarak, hizmetlerimizi, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte tüm yurt çapında yaygınlaştırarak istihdam yaratmak ve Türk ekonomisine katkıda bulunmaktır. Müşterilerimizin verimliliğini artırmayı, kendi işine odaklanmasını sağlamayı ve her anlamda katma değer elde etmesini hedefleyen Biltaş:

 • Güvenilirlik,
 • Yüksek sorumluluk duygusu,
 • Deneyim,
 • Kalite bilinci,
 • Sürekli gelişim inancı,
 • İş ahlakına bağlılık,
 • Müşteri beklentilerini aşan katma değerli iş birliği değerlerine sahiptir.

Biltaş Kimdir ?

Başarıya giden yol “bilgi”nin ve bilişim teknolojilerinin etkin kullanımı ile mümkündür. 1976 yılından beri sunduğumuz bilgi teknolojisi çözümleri ile müşterilerimizin hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunuyoruz. Böylece, daha doğru kararlar, daha etkin stratejiler, daha hızlı ve kaliteli servisler, daha rekabetçi işletmeler, daha verimli kurumlar yaratmanın alt yapısını oluşturuyoruz.
Türkiye’nin eski ve büyük yerli IT/Bilişim firması olan Biltaş, 1976 yılında, öncelikle Marmara bölgesi olmak üzere ülkemizin her bölgesinde; yazılım ve donanım satışı, satış sonrası destek, danışmanlık, eğitim ve uygulama geliştirme alanlarında hizmet vermek üzere İstanbul’da kurulmuştur.

Kuruluş tarihinden itibaren, IBM ile ortaklaşa çalışma içerisinde olan firmamız sırası ile, TPA (Tamamlayıcı Pazarlama Ajansı), GPA (Genel Pazarlama Ajansı) ve ÇO (Çözüm Ortağı) olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2001 yılı tarihi itibari ile de Advanced Business Partner olmaya hak kazanmıştır.

İstanbul merkezli olarak kurulan firmamız, 1984 yılında Ege Bölge Müdürlüğünü, 1987 yılında da Ankara Bölge Müdürlüğünü faaliyete geçirmiştir. 1992 yılında ise şirket merkezini İzmir’e taşımış ve İstanbul faaliyetlerini Bölge Müdürlüğü olarak sürdürmeye başlamıştır.

Kuruluşunun ilk yıllarında IBM 3X ve IBM AS/400 merkezli sürdürülen yazılım çalışmalarımız, süreç içerinde her türlü platformu tanıyan, platform bağımsız yazılım geliştiren ve çözüm üreten yapıya dönüşmüştür. Günümüzde, turizm sektörü başta olmak üzere dikey pazarlara yönelik geliştirmiş olduğu sektörel yazılım çözümleri ile Türkiye’nin Sektörel Yazılımlarda Çözüm Noktası olmuştur.

Sektörde 34. yılını kutlayan  BİLTAŞ, bu süre içerisinde Türkiye çapında projelere imza atmış ve onlarca ödül ile onurlandırılmıştır.

Bugün ise her biri farklı konularda ihtisaslaşmış şirketlerden oluşan BİLTAŞ GRUP içerisinde Merkez

IT sektörü, hızlı değişimi ile baş döndürmeye devam ediyor. Kurumların, farklı gereksinimlerine cevap verecek pek çok yazılım/donanım ürünü piyasada boy gösteriyor. Her biri, bir diğerine oranla kimi açıdan daha güçlü, kimi açıdan daha zayıf pek çok ürün ortak hedefe kilitleniyor. Yeni standartlar, yeni teknolojiler, farklı çözümler, farklı platformlar, farklı protokoller, iletişim devrimi ile küçülen dünya, hizmet şirketleri sayısındaki patlamalar, farklı amaçlar; bu değişimin yan etkileri olarak sektörde boy gösteriyor.

IT sektöründeki bu değişimin değiştiremediği tek bir gerçek, bugün önemini daha da arttırarak, başlangıcından bugüne varoluşunun altını çizercesine kendini kanıtlıyor:

 • firmaların bilişim gereksinimlerine cevap verecek hizmet kuruluşlarının dayatıcı değil, alternatif gösterici,
 • tek bir konuda ihtisaslaşmış değil, değişime ayak uydurabilecek öngörüye sahip,
 • kendi içinde teknolojiyi yorumlayan değil, uzmanlığını belgelemiş,
 • müşterisinin sadece bugününü kurtaran değil, yarınına ışık tutabilen,
 • açıklarını örtmeye çalışan değil, farklı ortaklıklar ile çözümü bulan,
  • bir amacı olan,
  • bir planı olan,
  • kurum olan

organizasyonlar olarak pazarda yer almalarının zorunluluğudur.

BİLTAŞ A.Ş., işte bu düşünceler doğrultusunda yapılanmış diğer kardeş firması ADAPA A.Ş. ile birlikte, farklı sektörlerdeki firmalardan gelebilecek ürün ve hizmet taleplerine en etkin şekilde cevap verebilmeyi amaçlamaktadır.

Müşterilerimize;

 1. Türkiye koşullarına uygun,
 2. gerçekçi,
 3. kalitesi dünyada kabul edilmiş,
 4. iş gereksinimlere uygun ve güvenilir,
  ileri teknoloji ve endüstri standardı donanım ve yazılım ürünlerini;
  1. standartlara uygun,
  2. kesintisiz teknik destek ve servis hizmetleri ile birleştirerek,
  3. anahtar teslimi,
  4. uzun soluklu ve sürdürülebilir ilişkiler çerçevesinde,
  5. verimliliği ve karlılığı artırmaya yönelik “bütünleşik çözümler” olarak sunmaktır.
BİLTAŞ, uzun yılların verdiği tecrübe ile birçok sektörel uygulama yazılımını geliştirmiş ve müşterilerimizin hizmetine sunmuştur. Müşterilerimize katma değer sağlayan bu yazılım çözümlerimizi, yazılım teknolojilerindeki gelişmeleri çok iyi izleyerek üretiyoruz.

Biltaş, ulusal ve küresel hedefleri, müşteri odaklı yaklaşımı ve seçkin çalışanları ile yeni müşterilere, üstün kalitede hizmet vermeye hazırdır. Müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı ilke edinen Biltaş, gücünü, bünyesine kattığı müşterilerinden almaktadır.

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini tam zamanında karşılamak, etkin takım çalışmasını sağlamak, hizmet süreçlerinde sürekli öğrenmeye dayalı yenilikçi sistemler kurmak, bilgiye ve insan kaynağına sürekli yatırım yapmak Kalite Politikamızın temelini oluşturur.

En ana hatlarıyla kalite politikamız; en uygun sistem entegrasyon hizmetlerini müşteri ve çalışan memnuniyetini, sürekli gelişmeyi ön planda tutarak etkin ve verimli bir şekilde sağlamak kalite politikamızdır.

Müşterilerimize kaliteli hizmet götürmenin sorumluluğunu, koşulsuz müşteri memnuniyeti esasına dayanan şirket kültürümüz ile desteklemekteyiz. Biltaş olarak ürettiğimiz katma değerlerin, Türk ekonomisine katkı sağladığına inanıyoruz.

Kuruluşumuzdan bugüne değişmez prensibimiz doğru çözümler üreterek, her müşterimizle yaptığımız her projenin bir başarı hikayesine dönüşmesi çabasıdır. Sonuç olarak, sektörde 34. yılını kutlayan BİLTAŞ, bu süre içerisinde Türkiye çapında projelere imza atmış ve onlarca ödül ile onurlandırılmıştır.

Bu ödüllerden bazıları;

 • IBM İş Ortağı Ödülü
 • Başarılı Hizmet ödülü
 • Üstün Başarı Ödülü
 • Müşteri Memnuniyet Ödülü
 • Yılın Başarılı Proje Ödülü
 • Yüksek Performans Ödülü
 • Satış Performansı Ödülü
 • IBM Yazılım Akademisi Katkı Ödülü

Bizi Önemli Yapanlar

Güven 100
Hoşgörü 95
Güler Yüzlü Hizmet 97
Yazılım Çözümleri 75
Altyapı 70

Kurumsal Logolarımız