Yiyecek – İçecek

Anasayfa/Yiyecek – İçecek

Yiyecek ve içecek sektörü son yıllarda istikrarlı bir şekilde büyümüştür ve günümüzde Türk hane halkının tüketimindeki en yüksek paylardan birine sahiptir. Artan kullanılabilir gelir ile birlikte Türkiye’nin genç nüfusu, birçok fırsat için ortam sağlamakta ve son zamanlarda kuvvetle desteklenen özel sektör ekonomisi ıle gıda ve içecek endüstrisi için büyük bir pazar oluşturmaktadır.

Buna ek olarak, giderek artan sayıdaki marketler de (hem yerli hem de yabancı yatırım şirketlerinin sahip olduğu) bu sektörün büyümesine katkıda bulunmuştur.

Yerel hane halkı Türk gıda ve içecek endüstrisinin tek pazarı değildir ve aynı zamanda toplam ihracatın da yaklaşık % 7’sine ulaşan olumlu etkisi bulunmaktadır.
Gıda sektörü ağırlıklı olarak ince kar marjları ve pazarlara kolay giriş ile yoğun rekabet ortamı olarak bilinir. Bu nedenle, bu endüstrinin karmaşıklığını ve zorluklarını tanımak ve anlamak önemlidir.

Genel gıda ve içecek endüstrisinin karşılaştığı zorlukları aşağıdaki gibi özetlemek mümkündür;

  • Artan maliyetler (depolama, etiketleme, hammadde, vb.)
  • Gıda güvenliği ve standartları uyumluluğu
  • Tüketici talepleri ve ürün tercihlerindeki değişimler
  • Müşteri beklentileri
  • Azalan arz

Yiyecek ve İçecek İşletmelerinin (Restaurant, Fastfood, Cafe v.b.) günümüz dünyasında en büyük sorunu ise devamlılık, doğru maliyet, kaliteli üretim, lojistik, müşteri memnuniyetini en yüksekte tutabilmektir.

BİLTAŞ Yiyecek-İçecek Sektör Çözümü, bu tür işletmelerdeki yiyecek, içecek satış noktalarında müşteri ile ilgili işlemleri düzenleyen, işletmenin kalitesini arttırıp, müşteri memnuniyet düzeyini en yüksek seviyeye çıkarmak amacıyla geliştirilmiş entegre bir çözümdür.

Siparişlerin alınması, siparişlerin departmanlara iletilmesi, hesap takip işlemleri, kullanıcı dostu özelliği sayesinde, hızlı ve hatasız işlemler yapmanızı sağlar. Esnek yapısı sayesinde ön ödemeli ve/veya A’la Carte sistemleri, self servis, dokunmatik POS sistemleri, standart PC’ler ve el bilgisayarlarını desteklemektedir.  Her çeşit (bir şubeli, çok şubeli v.b.) ve büyüklükteki (küçük, büyük) restaurant, cafe, bar, disco, şehir klübü, su sporları, kampüsler v.b. işletmeleri için ideal ve güvenli bir çözümdür.

Bu çözüm ile işletmenizde nakit dolaşımını kaldırarak daha hızlı satış, daha hızlı servis ve daha kontrollu bir yapı kurabilirsiniz. İstediğiniz kişiye, bir gruba ve kurumlara özel fiyatlar verebilir veya genel özel indirim zamanları (happy hour) tanımlayabilirsiniz. Kişi bazlı detay bilgileri sorgulayarak müşteri mennuniyetinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

BİLTAŞ Yiyecek-İçecek Sektör Çözümü, restaurant, bar, cafe, otel, tatil köyü gibi yiyecek, içecek, eğlence, servis, konaklama sektörlerine yönelik her ölçekteki işletmenin ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapıya sahiptir. Esnek yapısı ve sahip olduğu farklı modüller sayesinde her türlü işletmelerin iş akışlarına tam olarak uyum sağlar.

Bu Sektör İçin Geliştirdiğimiz Uygulama Çözümü