Tarihçe

Anasayfa/Tarihçe

tarihceBaşarıya giden yol “bilgi”nin ve bilişim teknolojilerinin etkin kullanımı ile mümkündür. 1976 yılından beri sunduğumuz bilgi teknolojisi çözümleri ile müşterilerimizin hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunuyoruz. Böylece, daha doğru kararlar, daha etkin stratejiler, daha hızlı ve kaliteli servisler, daha rekabetçi işletmeler, daha verimli kurumlar yaratmanın alt yapısını oluşturuyoruz.
Türkiye’nin eski ve büyük yerli IT/Bilişim firması olan Biltaş, 1976 yılında, öncelikle Marmara bölgesi olmak üzere ülkemizin her bölgesinde; yazılım ve donanım satışı, satış sonrası destek, danışmanlık, eğitim ve uygulama geliştirme alanlarında hizmet vermek üzere İstanbul’da kurulmuştur.

Kuruluş tarihinden itibaren, IBM ile ortaklaşa çalışma içerisinde olan firmamız sırası ile, TPA (Tamamlayıcı Pazarlama Ajansı), GPA (Genel Pazarlama Ajansı) ve ÇO (Çözüm Ortağı) olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2001 yılı tarihi itibari ile de Advanced Business Partner olmaya hak kazanmıştır.

İstanbul merkezli olarak kurulan firmamız, 1984 yılında Ege Bölge Müdürlüğünü, 1987 yılında da Ankara Bölge Müdürlüğünü faaliyete geçirmiştir. 1992 yılında ise şirket merkezini İzmir’e taşımış ve İstanbul faaliyetlerini Bölge Müdürlüğü olarak sürdürmeye başlamıştır.

Kuruluşunun ilk yıllarında IBM 3X ve IBM AS/400 merkezli sürdürülen yazılım çalışmalarımız, süreç içerinde her türlü platformu tanıyan, platform bağımsız yazılım geliştiren ve çözüm üreten yapıya dönüşmüştür. Günümüzde, turizm sektörü başta olmak üzere dikey pazarlara yönelik geliştirmiş olduğu sektörel yazılım çözümleri ile Türkiye’nin Sektörel Yazılımlarda Çözüm Noktası olmuştur.

Sektörde 34. yılını kutlayan  BİLTAŞ, bu süre içerisinde Türkiye çapında projelere imza atmış ve onlarca ödül ile onurlandırılmıştır.

Bugün ise her biri farklı konularda ihtisaslaşmış şirketlerden oluşan BİLTAŞ GRUP içerisinde Merkez